Rangi – dla wszystkich stad takie same. Bo przecież każdy jest za coś odpowiedzialny w swoim stadzie. Oprócz rang, np. w niektórych rangach są stopnie. Każdy chce osiągnąć najwyższy stopień! Pamiętaj, że na początku masz 1 moc i 100 K.U. Na niektórych stopniach rangi dostajesz dodatkowe moce i K.U. Wtedy dodajesz je sobie. Jeśli otrzymasz 2 moce, to razem masz już 3 itd.
Oto rangi:
Przywódca/przywódczyni stada:Najważniejszy osobnik w stadzie. To on trzyma piecze nad wszystkim. Jest odpowiedzialny by w stadzie panował ład i porządek, by wszyscy wykonywali swoje obowiązki. Co jakiś czas wygłasza przemowy. Przywódca reprezentuje także swoje stado na różnych obradach z innymi przywódcami, np. w sprawie sojuszu. W czasie wojny musi czuwać by dowódcy sobie poradzili. Mu także kontrolować czy odbywają się treningi, czy szczeniaki są pod dobrą ochroną i czy nie zabrakło zapasów. Krótko mówiąc – on czuwa nad wszystkim! Przywódca/przywódczyni ma łącznie 10 mocy i 5000 K.U
Samiec/samica betha:Samców bądź samic betha może być w stadzie 2. Są to osobniki bardzo ważne. Mieszkają w pałacu razem z przywódcą. Pełnią zarówno funkcję prawej ręki przywódcy, ochroniarzy jak również i zastępców w razie jakiejkolwiek nieobecności. Często mogą dopomóc mu dobrą radą. Członkowie stada szanują bethy i liczą się z ich zdaniem. Gdy Przywódca jest tymczasowo nieobecny, bethy pełnią jego funkcję. Samiec/samica betha posiada 8 magicznych mocy i 4000 K.U (oczywiście moce i K.U może jeszcze zdobywać!)
Książę/księżniczka: Potomek przywódcy. Również mieszka w pałacu. Pełni podobne funkcje co betha, jednak traktuje przywódcę po prostu jak rodzica i ma więcej swobody. W przyszłości może zastąpić ojca/ matkę. Posiada 9 magicznych mocy i 4200 K.U (może jeszcze zdobywać)
Wojownicy – osobniki które szkolą się głównie w walce. Podczas wojny to one walczą jako pierwsi. W polowaniach biorą udział tylko wtedy, jeśli chcą. Jeśli jakiś osobnik z ich stada zostanie złapany/uwięziony/porwany (np. gepard zostanie porwany przez lwy) ich zadaniem jest na rozkaz dowódcy ruszać na pomoc. Każdy wojownik ma dodatkowe + 20 K.U siły.
Stopnie wojowników:
1. Początkujący - Pierwszy stopień wojownika. Taki osobnik jest więcej „gnębiony” na treningach. Musi dużo walczyć, gdyż dopiero zaczyna. Podczas walk zazwyczaj stoi z boku i się przygląda lub pomaga komuś.
2. Zaawansowany – Na drugim stopniu jest już trudniej. Wciąż trzeba trenować, ale podczas walk lub „odbijań” przyjaciela z łap wroga, ubezpieczają tyły bądź w niektórych przypadkach uczestniczą w bitwach.
3. Porucznik walki – Trzeci, prawie najlepszy stopień wojownika. Na tym etapie, dzięki treningom potrafią już perfekcyjnie walczyć. Dostają dwie dodatkowe, wybrane przez siebie moce. Na treningu muszą je wprowadzać w życie i oswoić się z nimi podczas walki – posługiwać się nimi. Na wojnach walczą w pierwszych rzędach.
4. Mistrz walki – Czwarty, najwyższy stopień wojownika. Są to już doświadczone i obeznane w walce osobniki. Często dają rady początkującym i zaawansowanym wojownikom. Potrafią perfekcyjnie posługiwać się mocami podczas walki. Dostają kolejną, dodatkową moc.
Dowódca wojowników – doświadczony osobnik który dowodzi wojownikami podczas wszystkich bitew. To on organizuje treningi. On również decyduje kiedy wojownik może dostać wyższy stopień. Ma dodatkowe 100 K.U
Łowcy -
Łowcy mniej czasu poświęcają na treningi walki. Najczęściej trenują polowania. Oni muszą dopilnować by nikt ze stada nie był głodny. To na nich leży obowiązek urządzania łowów. Wraz ze zwiadowcami, lub sami urządzają wielkie polowania na zwierzynę. Każdy z nich musi być bardzo czujny. Wystarczy błąd jednego łowcy by zepsuć całe polowanie. A przecież bez to właśnie łowcy muszą dostarczać stadu pożywienie. Łowcy zazwyczaj nie biorą udziału w "Odbijaniu" przyjaciela z rąk wroga. Jednak w razie większej wojny, i oni muszą pomóc. Dlatego od czasu do czasu trenują też walkę. Łowcy są rangą bardzo dobrze zorganizowaną. Ich łowy są tak świetnie dopracowane że prawie zawsze udaje im się zdobyć pożywienie dla wszystkich członków stada. Łowcy mają dodatkowe + 20 K.U czujności.
Stopnie łowców:
1. Początkujący - Pierwszy stopień - początkujący łowca ma niezły wycisk na treningach. Uczy się, jak należy polować w zgranej grupie. Nie bierze zbyt dużego udziału w łowach - gdyż mógłby zwyczajnie coś zepsuć. Zazwyczaj z drzewa obserwuje polowanie i tym samym - uczy się. Na treningach przyswaja polowanie, jak i tropienie zwierzyny.
2. Tropiciel - na drugim stopniu łowca musi dużo trenować. Nie może odrazu polować, jednak w polowaniach bierze już udział - bardzo ważny. Musi wraz z innymi osobnikami drugiego stopnia- wytropić zwierzynę. Gdy uda się ją wytropić, stoi z tyłu i wciąż przygląda się polowaniu. Dopiero gdy zwierzyna jest już łapana może przyuczać się ją zbijać itd.
3. Porucznik łowów - Osobnik na trzecim stopniu ma już nie małe doświadczenie. Poluje już na ofiarę, nie popełniając żadnego błędu. Na treningach powtarza jedynie i ćwiczy, gdyż wszystko dobrze wie i umie. Porucznicy łowów świetnie polują, znają wszystkie znaki i polecenia dowódcy. Dostaje dodatkowe dwie wybrane przez siebie moce, które teraz może używać podczas polowań.
4. Mistrz łowów - Łowca najwyższego stopnia. Na treningach można powiedzieć że się obija. Często pomaga początkującym łowcom. Jest doświadczony i polowanie jest już dla niego banałem. Ma kolejną dodatkową moc.
Dowódca łowców: Osobnik najbardziej doświadczony w łowach. On organizuje łowy i dowodzi nimi. Organizuje także regularne treningi i decyduje o nadaniu komuś wyższego stopnia. Ma dodatkowe 100 K.U
Zwiadowcy -
Zwiadowcy są również bardzo potrzebni w stadzie. Cechuje ich wielka odwaga. Zawsze pierwsi udają się na zwiady, by przejrzeć teren. Gdy przywódca planuje jakiś sojusz, to właśnie oni udają się do innego stada w celu zdobycia informacji. Zwiadowcy są na tyle odważni że nie boję się wkraść na tereny innego stada. Na treningach, uczą się jak skradać, walczyć, polować itd. Wszystkiego po trochę ale najbardziej oczywiście umiejętności wypraw na zwiady po innych terenach bądź po terenach sawanny. Są czujni i bezszelestni. Co jakiś czas kilka zwiadowców wydelegowanych przez dowódcę musi sprawdzać teren. Niekiedy podczas łowów, pomagają łowcom. Najczęściej jednak pomagają wojownikom, przecież przy każdej bitwie potrzebny jest ktoś odważny kto na przedzie pójdzie na zwiady. Jest to bardzo odpowiedzialna i zorganizowana ranga. Zwiadowcy mają dodatkowo 20 K.U odwagi.
Stopnie zwiadowców
1. Początkujący - Pierwszy stopnień - tutaj początkujący zwiadowcy muszą się nieźle przykładać na treningach. Uczą się jak być zwiadowcą i przyswajają wszelkie obowiązki tej rangi. Muszą sobie uświadomić że bycie zwiadowcą wiąże się także z ryzykiem - nigdy nie wiadomo czy wyprawy na tereny innych nie skończą się źle. Początkujący zwiadowca nie bierze udział w zwiadach - tylko obserwuje.
2. Szpieg młodszy - Na drugim stopniu zwiadowca wciąż musi dużo trenować. Jednak zostaje co jakiś czas zabierany na mniej ważne zwiady by się przyuczać. Powoli wchodzi w świat dobrego szpiegowania.
3. Dobry szpieg - Potrafi wyszpiegować niemalże wszystko. Niezauważalnie i bezszelestnie. Zdażają mu się jednak błędy, ale nie duże. Dowódca nie ma wątpliwości co do jego umiejętności, wszak 3 stopień zwiadowcy to dużo. Doświadczone osobniki biorą udział w nawet poważnych zwiadach. Dostają dwie dodatkowe moce - które muszą teraz przyswoić na treningach. Wciąż przecież trzeba trenować.
4. Szpieg profesjonalista - Czwarty, najwyższy już stopień zwiadowcy. Bez wątpienia w jest mistrzem. Pomaga początkującym zwiadowcom nie przestraszyć się na wstępie. Na treningach również daje dobre rady. Jest już przecież bardzo doświadczony a zwiady to dla niego pestka. Potrafi się bezszelestnie przedrzeć nawet na tereny innych. Dowódca może polegać na nim jak na zawiszy. Dostaje kolejną dodatkową moc.
Dowódca zwiadowców - Osobnik najbardziej doświadczony w szpiegowaniu. To właśnie on dowodzi zwiadami, bądź wysyła podopiecznych. Prowadzi także treningi i decyduje o lepszym stopniu dla zwiadowców. Ma dodatkowe 100 K.U
Zielarz: Jest to bardzo odpowiedzialna ranga. W każdym stadzie musi być chociaż jeden zielarz który pracuje w lecznicy. Obok lecznicy ma swój gabinet. Robi zioła, którymi leczy. Potrafi wyleczyć wiele wilczych chorób. Zielarze są szanowanymi wilkami. Szkoli je przywódca lub betha.
Stopnie zielarzy:
1. Początkujący - Przygląda się jak się robi lekarstwa, dzięki czemu uczy się. Nie może jednak jeszcze robić na własną rękę ziół leczniczych ale ćwiczy. Do jego obowiązków należy także przynoszenie zielarzom wyższych stopni składników.
2. Medyk - Potrafi z łatwością zrobić każde lekarstwo i robi także zioło dla chorych. Teraz jednak uczy się przepisów na pamięć oraz dzięki nauce Eliksircatów uczą się tworzyć eliksiry.
3. Eliksircat - Jest to nie tylko zielarz. Na trzecim stopniu zielarze potrafią już używać magii, robią niesamowite eliksiry. Zrobienie lekarstwa to dla nich banał, znają przepisy na pamięć. Ich Eliksiry nie działają tylko na choroby, nadają się też do sklepu gdzie każdy może je kupić. Są pożyteczne, a niektóre nawet zabawne, jak np eliksir miłości. Różnorodność i pożyteczność eliksirów sprawia że Eliksircaty (czyt. Eliksirkat) są powszechnie szanowane i podziwiane. Budzą zachwyt wśród szczeniaków, gdyż ze zwykłych składników z odrobiną magii potrafią wytworzyć super eliksir. Eliksircaty dostają 3 dodatkowe moce. Eliksircaty uczą także zielarzy stopnia 2.
Opiekunka - Przecież ktoś musi zając się tymi najmniejszymi. Wbrew pozorom to nie jest łatwe zadanie. Czujność to podstawa, żeby opanować rozbrykane maluchy. To właśnie opiekunka organizuje specjalne nauki i lekcje dla najmłodszych. Ta ranga jest tylko dla samic!
Kociątko: To osobnik poniżej drugiego roku życia, będący pod opieką opiekunki na terenach sawanny. Na terenach swojego stada może przebywać bez niej.
Stopnie kociątek:
1. Lwiątko/gepardziątko/lampardziątko - Maleństwo które ma mniej niż pół roku. Musi przebywać pod stałą opieką matki.
2. Zdolny maluch - Roczny łobuz który zaczyna już poznawać świat. Pozostaje pod opieką opiekunki.
3. Kociak starszy - Niedługo skończy dwa lata i zacznie samodzielne życie, oraz dostanie rangę. Czas się na to przygotować!